І в нашій школі не забувають про День вишиванки!!!

Вишивання моє, вишивання…

Чорний – сум, а червоний – кохання.

Синій – небо, зелений – буття.

 

Вишиванка – це наше життя!

         Не перший рік у нашій школі, як і у всій Україні, відзначають День вишиванки. І цього року учні долучилися до акції “Одягни вишиванку” у третій четвер травня.

       Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось одягнув улюблену вишиванку. Але всі були єдині у думці, що таке свято об’єднує учнів різних класів.

Першість школи з міні-футболу

У пам'ять про минуле...

           З метою належного вшанування ветеранів війни, посилення уваги суспільства до їх потреб та поліпшення соціального захисту цієї категорії громадян, збереження пам’яті про загиблих у Другій світовій війні дирекцією школи було проведено належну роботу. Так учні 5-9 кл. упорядкували територію поблизу обеліска, випускники Ковальчук Ірина та Яцюк Богдана привітали з Днем пам’яті та примирення ветерана Завіруху М. М.. 

         Шкільний бібліотекар Кондзерська С. П. підготувала виставку «Подвиг, що залишиться у віках».А вчитель фізичної культури  Поліщук В. Є. провів цікаві спортивні змагання для учнів 1-4 класів, а серед школярів 5-9 класів відбувся турнір з міні-футболу.

 

День цивільного захисту

19 квітня в ЗОШ І-ІІ ст. с. Духче було проведено День цивільного захисту. Протягом цього дня школа працювала згідно з затвердженим планом. На загальношкільній лінійці всі учні були проінформовані щодо проведення заходів у школі. Класні керівники та класовод 4 класу провели у класах тематичні бесіди. Наступним етапом було відпрацювання дій учнів, постійного складу школи, відповідно до варіантів можливої обстановки на території школи у разі виникнення НС техногенного характеру. Згодом відповідальний з питань ЦЗ Дудар А. П. провела з учнями вікторину. Завершальним етапом було проведення комбінованих естафет з елементами виконання нормативів, контрольних завдань програми ЦЗ (2-4, 5-6, 7-9 кл).

Знову конкурс!

       У нашій школі доброю традицією стало проведення Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру".І знову школярі мали можливість зануритись у непізнанний світ математики.

       Завдання конкурсу завжди викликають інтерес до математики, навіть у тих , хто нею не особливо захоплюється. Цікаві логічні задачі заохочують до участі у конкурсі "Кенгуру" все більше дітей нашої школи.

А у нас семінар...

15 березня на базі школи відбувся окружний семінар вчителів української мови. Гості відвідали урок української літератури у 6 класі на тему «Я. Стельмах. «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера». Таємничі, веселі, незвичайні події в повісті», підготовлений вчителем української мови і літератури Матящук Н.М.                     Після того вчителі побували на  виховному заході "Вона для нас єдина", підготовленому вчителем  Фірдолевською О. В., організатором дитячого колективу Сасовською Н. І. та учнями школи.

Свято "Весни та Мами"

7 березня у нашій школі відбулося справжнє дійство. Адже в цей день вітали усіх жінок з їхнім святом – Днем 8 березня. Приємне здивування на обличчях та щира вдячність радувала дітей.                  Цей день приніс багато радості, тепла, посмішок та просто хорошого настрою. Учні початкової школи  разом з організатором дитячого колективу Сасовською Н. І. подарували присутнім чудові пісні, гарні та щирі слова, натомість отримавши море оплесків.

І знову конкурс

26 лютого у школі відбувся конкурс читців поезії Лесі Українки, підготовлений вчителем української мови Фірдолевською О.В.

У першій частині конкурсу ведучі Дігалевич Вадим та Левчук Анастасія  ознайомили присутніх із життєвим та творчим шляхом письменниці. Сільський бібліотекар Морозович  Наталія організувала виставку творів Лесі Українки.                             Учасникам ще раз нагадали  умови проведення конкурсу, представили журі  та розпочали другу частину дійства. У заході брали участь учні молодшої та старшої вікової групи. Переможцями у молодшій віковій групі визначили  Негодюк Марію, у старшій -  Скрипчук Діану. Призерів конкурсу було відзначено грамотами.

«Небесна сотня в вирій полетіла…»

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими ангелами-охоронцями на небі. Саме про них, Героїв Небесної Сотні, 23 лютого в школі звучало стільки чудових слів.

Ведучі заходу Левчук Анастасія та Дігалевич  Вадим розповіли, як проходили події на Майдані Незалежності. У виконанні учнів 9 класу прозвучала музична композиція «Там,  біля тополі» . Учні школи щиро декламували поезію, яка змусила  кожного, хто був  присутній,  здригнутись. Учениця 9 класу Яцюк Богдана виконала пісню « Виряджала мати сина», від слів якої наверталися сльози на очі. Вшанували Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання, подякували Героям за їхню мужність та відвагу. Захід закінчився піснею у виконанні учнів початкових класів « Ми за мир». Чудову виставку творів «Світлини мужності та болю» підготувала Наталія Морозович, сільський бібліотекар.

Хочеться вірити, що через короткий час на нашій неньці-Україні запанує довгоочікуваний мир. Ми можемо і хочемо бути процвітаючою європейською державою. Нарешті закінчаться всі негаразди і на думку приходять слова нашого Гімну «Запануєм і ми, браття. у своїй сторонці».

Плекайте рідну мову!

21 лютого у школі відбувся мовознавчий турнір, підготовлений вчителем української мови Матящук Н. М., присвячений Міжнародному дню рідної мови.

Учасниками були учні 6-9 класів. Команда дівчат «Ґаздині» показала хороші знання з мови. Проте, команда хлопців «Калинівці» в процесі турніру продемонструвала чудове логічне мислення та кмітливість. Команди змагалися у конкурсах «Бліц -турнір», «Фразеологічний практикум», «Римування», «Допиши прислів’я» та ін.

 

Найзахоплюючим став конкурс «Намалюй прислів’я», який став вирішальним для перемоги команди дівчаток.

       Шашки - стародавня і цікава гра, що завоювала симпатії багатьох людей. В тому, що заняття ними розвивають мислення і пам’ять, допомагають покращити інтелектуальні здібності, не сумнівається ніхто. 

       2лютого в ЗОШ І-ІІ ст. с. Духче відбулися змагання з шашок серед учнів 5-9 класів.

       У напруженій боротьбі перемогу здобули учні 9 класу – І місце. На другому місці – команда з 7 класу. А третє місце дісталось наймолодшим учасникам учням 5 класу.

Шануймо слово Кобзаря!

З метою популяризації творчої спадщини Кобзаря, опанування багатством української мови та літератури, формування естетичного смаку у підростаючого покоління, виявлення та підтримки обдарованих дітей, патріотичного виховання учнівської молоді 31 січня в школі відбувся конкурс читців поезії Тараса Шевченка під назвою "Шануймо слово Кобзаря!".

 

У конкурсі взяли участь учні 1-6-х класів. Зі сцени пролунали вірші  відомого Кобзаря.  Журі   підвело підсумки та відзначило популярність поетичного слова Шевченка серед учнів, бажання створювати образи та розуміння творів українського генія.

Ой там на веселім ярмарку

Напередодні канікул у ЗОШ I – II ст. с. Духче відбулося свято «Ой там на веселім ярмарку»,яке підготували учні разом з вчителями початкових класів. Розпочали дійство хлопці 2 класу Приймачок Влад, Дейнюк Влад,Ліснічук Ілля, в ролі осінніх місяців. Вони закликали усіх присутніх побувати ярмарку. Що тут тільки не продавали, починаючи від бараболі і закінчуючи вишиванками. У виконанні продавців Скрипчука Михайла, Завірухи Михайла, Дейнюка Івана, Романюк Софії, Ліснічук Ірини, Оченко Дарини,Хоменко Аліни , Негодюк Марії, Янюк Дарини прозвучала прекрасня пісня «Щедрий урожай». В ролі овочів завітали на ярмарок Негодюк Ліля, Кондзерська Оксана, Ковальчук Ілля, Давидюк Володимр, Оченко Катя, Поліщук Максим, Ліснічук Микола , Яковлева Аліна, Мартинюк Святослав. Вони виконали сценку «Сперечались овочі». Не оминув цього свята і славнозвісний Стецько (учень 3 класу Скрипчук Сергій), який хотів посвататись до ведучої свята Ліснічук Олесі.Але дівчина запропонувала йому подивитися танець з парасольками ,у виконанні дівчаток 3,4 класів. Оченко Дарина , Яковлева Аліна та Хижун Ірина виконали музичну композицію « Диво-осінь». На свято завітали Осінь-чарівниця(учениця 1 класу Хижун Тетяна ) з Урожаєм (учень 3 класу Бондарук Андрій), які прийшли з повними кошиками осінніх дарунків. Закінчилося дійство побажаннями від учениць 4 класу Ліснічук Олесі та Хижун Ірини. Скрипчук Софія побажала усім присутнім ,щоб хліб був у нас довіку, в кожній родині,на кожнім столі. На завершення прозвучала пісня «Скільки б не співали». Учні школи (1-9 класи) взяли участь у виставці «Барви осені».Роботи були виготовлені з природніх матеріалів,а вірніше з того що подарувала нам ця пора року. Творчій уяві не було меж. Присутні побачили щось новеньке, цікаве та чудернацьке. Всі роботи , котрі були представлені на виставці , заслуговують похвали. Молодці ! Також, проходила виставка малюнків « І до нашого села в гості осінь прийшла», в якій взяли участь учні початкових класів. Свято осені ще раз підкреслило красу, різноманітність і щедрість природи, подарувало усімрадість творчості та гарний настрій.

Сасовська Наталія вчитель початкових класів.